Людмила Демченко про досудове врегулювання спорiв

Процедура досудового врегулювання податкових спорів в Україні, на думку як представників бізнес-кіл так і юристів потребує спрощення та вдосконалення. Актуальним є запровадження процедури медіації, з метою врегулювання податкового спору шляхом компромісу.

Медіація є формою позасудового вирішення суперечок за допомогою третьої нейтральної неупередженої сторони – медіатора посередника), що дає змогу суб’єктам права врегулювати конфлікт найбільш прийнятним для сторін способом. Адже за допомогою неформальних підходів, що базуються на взаємній зацікавленості сторін, ефективне розв’язання проблем, що виникли, можливе і без доведення справи до судового розгляду. Тим більше, чинне законодавство вже має основи для запровадження медіації. Зокрема, це інститут примирення в процесуальному законодавстві – ст. 175 Цивільного процесуального кодексу, ст. 78 Господарського процесуального кодексу, які регламентують укладання між сторонами судового процесу мирової угоди з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок.

jlVpyZwxfTA

Начальник Головного управління ДФС у Києві Людмили Демченко вважає процедуру досудового врегулювання необхідною і дуже важливою.

В Києві поступово здійснюються кроки до створення правового інституту досудового врегулювання. З 1 вересня вступив у «фазу впровадження» проект «Офіс аудиту» – проект структурної реформи фіскальної служби у місті Києві. Як зазначила начальник Головного управління ДФС у Києві, першочерговим завданням є зменшення кількості безперспективних донарахувань під час контрольно-перевірочної роботи.

На сьогодні, як відомо, в процесі судового розгляду справ на значні суми, жодна зі сторін спору не може використовувати ці активи. А отже, доки  не узгоджені податкові зобовязання гроші не надходять до бюджету держави, а компанії не можуть ефективно здійснювати бізнес-планування і працювати.

В сучасних умовах вкрай важливо захистити права бізнесу, як рушійної сили нашої економіки, наголосила Людмила Демченко.  За її словами, створення «Офісу аудиту» при ГУ ДФС у м. Києві, передбачає всі процедури, які забезпечать врегулювання спірних питань до стадії досудового розгляду спорів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *