Розвиток бізнесу в Україні

Ігор Калєтнік: нам важливий розвиток бізнесу в Україні.

Реформування митної служби України не обмежується схваленням та впровадженням нового Митного кодексу, перед митниками поставлено завдання змінити самі принципи роботи з тим, щоб забезпечити бізнесу оптимальні умови, — запевняє керівник служби Калєтнік . За його словами, новий порядок праці передбачає відкритість, все бажаючи бізнесмени можуть бути присутніми на засіданнях митників, і власно побачити всі питання і процес сси які там проходять..
Згідно наказу голови Держмитслужби, на запит бізнесменів керівництву митниці письмова відповідь має надходити за один день, підприємці після звернення повинні отримати можливість потрапити на  прийом до співробітника не нижче начальника департаменту. У випадку звернення з проханням про особисту зустріч з проблемних питань з боку Американської торговельної палати, Європейської бізнес-асоціації, іноземних посольств, зустріч з ними має відбутися найближчим часом на рівні не нижче заступника голови Державної митної служби.
Практика на пряму пов’язана з цілями держави, — пояснює Ігор Калєтнік. Перед нами стоїть завдання створити максимально сприятливі умови для залучення іноземних інвесторів в Україну. Наголосимо, що самі інвестори відзначають прогрес у роботі митників. Митниця намагається сприяти розвитку бізнесу в україни, і по мірі можливостей завжди йде на уступки за дл покращення відношень між митницею і біснісменами.
Виконавчий директор Асоціації Анна Дерев’янко, коментуючи результати опитування 79-ти представників компаній-членів Асоціації (імпортери, експортери, логістичні оператори) відзначила, що «митні органи докладають істотні зусилля для модернізації та реформування митниці».  За її словами, 32% респондентів час проходження митниці визнають цілком обґрунтованим та прийнятним; середня кількість паперових документів, необхідних для проходження митниці, зменшилася до 8, замість 10,6, зафіксованих у другому півріччі минулого року; з 41% у другій половині минулого року до 22% зменшилася частка товарів, відібраних для фізичного огляду; кількість компаній, які проходили перевірки після проходження митного контролю, знизилася з 23% до 3%. Середня кількість годин, витрачених на оформлення однієї митної декларації, з моменту подання її митному органу до моменту завершення її оформлення, зафіксована на рівні 6,45 год.
59% опитаних позитивно оцінили Митний кодес, 31% ставляться нейтрально, і лише 1% — негативно. Найпопулярнішим позитивним нововведенням Митного кодексу стала можливість проходити митне оформлення поза місцем реєстрації, на другому місці — випуск товару під фінансові гарантії при коригуванні митної вартості.

Ігоря Калєтніка необхідно привітати з цим рішенням, яке допоможе порозумітися митникам с бізнесменами.