Сергій Тупальський: митниця ефективно бореться з корупцією і тіньовими схемами ввезення товарів

Криза і нестабільна економіка України змушують підприємців будь-якими шляхами, напівзаконними, а то і зовсім злочинними, «ухилятися» від сплати митних податків і зборів. Як зазначено головним столичним митником, виконуючим обов’язки голови Київської міської митниці ДФС України Сергієм Тупальським, митниця щомісяця недоотримує обов’язкових митних платежів на сотні тисяч гривень, а отже – страждає національна державна казна. Щоб мати можливість вести ефективний захист економічних інтересів України, як вважає Сергій Тупальський, митниця повинна отримати шанс на проведення ефективної реформи, очистити свої ряди від правопорушників і корупціонерів.

Таможня: Сергій Тупальський веде чесну гру

Але не тільки, як зауважив Сергій Тупальський, митниця повинна вести гру за чесними правилами. Осторонь від нового стилю роботи не повинен залишитися і український бізнес. Повинні «канути в лету» такі несприятливі для нової, постмайданівської і проєвропейської України явища, як занижена вартість імпортованого товару, недостовірно подані митні декларації на імпорт, експорт і транзит вантажів. І митники не повинні йти на поводу у тих, хто пропонує їм свідомо використовувати низьку ставку при сплаті мита, якщо на те немає вагомих підстав.

З обуренням розповів Сергій Тупальський, як митними службами були розкриті по всій Україні, зокрема, в жовтні в столиці, а також у Харківській області так звані центри мінімізації митних фіскальних платежів. Що казати, діяльність цих центрів було організовано справжнім кримінальним талантом і фінансовим генієм: злочинні «підприємці» налагодили цілу схему, згідно з якою, як було розказано Сергієм Тупальським, на митницю ввозилися товари за явно заниженими цінами, причому, постачальниками товарів значилися нерезиденти з офшорних зон. Остання обставина давала можливість мінімізувати митні податки настільки, що казна України отримувала сущі копійки, тоді як в країну ввозилися товари, які фіктивно продавалися, а за ці гроші купувалася валюта і велися незаконні зовнішньоекономічні операції. Збагачувалися правопорушники, а й так помітно збідніла за останні роки країна як і раніше залишалася в стані кризи і нестабільної економічної ситуації.

На думку Сергія Тупальського, митники можуть допомогти вийти Україні з економічного піке, якщо будуть ефективно скасовувати діяльність подібних нелегальних центрів. Адже основне завдання національної митної служби – захист і позитивна динаміка розвитку економіки країни. Разом з тим, митними органами повинні створюватися настільки сприятливі умови для зовнішньоекономічної діяльності, щоб українські підприємці були зацікавлені вийти «з тіні» і почати працювати за чесними світовими стандартами, які включають, у тому числі, і сплату всіх необхідних податків на ввезений товар, задекларований по «чесній» ціні.

One Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *