Скільки років треба працювати, щоб купити квартиру в Україні: розрахунки по містах

Скільки років треба працювати, щоб купити квартиру в Україні: розрахунки по містах

Щоби придбати власну квартиру, українцю доведеться відкладати всю зарплату впродовж 5-7 років. Але в деяких містах цей шлях коротший - лише 2 роки. Все залежить від регіону. Про це розповідає РБК-Україна із посиланням на дані OLX Нерухомість. Аналітики проаналізували, скільки років треба працювати, аби купити однокімнатну квартиру в обласних центрах України. Порівнювали середню вартість житла на вторинному ринку із місцевими зарплатами (медіанні дані за квітень 2025 року). Де найшвидше накопичити на квартиру Найдоступніше житло - в прифронтових містах, де через війну ціни залишаються найнижчими:

  • у Херсоні на квартиру можна заробити менш ніж за 2 роки;
  • у Запоріжжі, Миколаєві та Сумах - за 2-3 роки.
Де найдорожче житло Найменш доступними залишаються великі міста:
  • Київ - майже 10 років відкладання зарплати;
  • Львів і Вінниця - близько 8 років;
В Ужгороді, попри дороговизну оренди, власне житло коштує 6 років роботи. Що між цими крайнощами У Харкові та Дніпрі, де раніше був активний ринок нерухомості, квартира обійдеться в менш ніж 4 роки зарплати. Середній показник по країні - 5-7 років роботи без витрат.

Скільки потрібно накопичувати на житло у різних регіонах України (інфографіка: OLX Нерухомість та OLX Робота) Ці розрахунки показують, наскільки житло реально доступне у різних регіонах. Звісно, в реальному житті витрати, допомога від родини чи кредити змінюють ситуацію. Але співвідношення ціни та доходу - ключовий орієнтир для ринку. Раніше РБК-Україна писало, що в Україні зростають ціни на однокімнатні квартири на "вторинці", найбільше - у Харкові (+11%), Одесі (+8%) та Києві (+5%). У західних містах ринок стабільний, але у Львові зафіксовано падіння цін. Загалом ринок залишається сегментованим - ціни залежать від регіону, безпеки та попиту. Також ми розповідали, що в Україні можна купити квартиру на іншу особу, але для цього потрібно дотримуватись юридичних процедур, особливо під час воєнного стану. Угоди через довіреність потребують чітких формулювань і актуальності документа. Юристи радять перевіряти всі умови, адже такий формат несе ризики втрати контролю над майном. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.