В Україні запустили платформу для випробувань західної зброї: що відомо

В Україні запустили платформу для випробувань західної зброї: що відомо

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував платформу Test in Ukraine на базі кластера Brave1. Вона дозволить іноземним компаніям тестувати свої зразки зброї в Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Міністерства цифрової трансформації.

Зокрема, платформа Test in Ukraine дозволить іноземним виробникам дронів, наземних роботів, РЕБ і рішень на базі штучного інтелекту - офіційно тестувати свою продукцію в Україні.

Компанії зможуть особисто брати участь у випробуваннях, щоб одразу вносити зміни. Або ж в іншому випадку, передаватимуть свій продукт Brave1, щоб команда кластера самостійно його протестувала.

Федоров наголосив, що Україна вже побудувала інфраструктуру для швидкого розвитку оборонних технологій. Крім того, наша країна готова допомагати компаніям з країн-партнерів "розробляти, тестувати та вдосконалювати технології, які працюють на полі бою".

"Це можливість отримати досвід, який неможливо змоделювати в лабораторіях. Brave1 - ваша точка входу: для тестувань, спільного розвитку та масштабування найкращих рішень для перемоги України", - сказав Федоров.

Де будуть випробувати зброю

У міністерстві розповіли, що іноземні компанії отримають можливість перевірити свої технології на полігоні. Там будуть умови, наближені до бойових. Причому тестування буде разом з підрозділами, які мають реальний досвід.

"Це дає прямий доступ до зворотного зв’язку від військових, щоб швидко вдосконалювати продукти та адаптувати їх під справжні виклики війни", - повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Також там додали, що компанії зможуть співпрацювати з українськими виробниками для масштабування розробив і пришвидшеного виходу на ринки.

"Україна пропонує не лише полігони, а й партнерство для створення ефективних рішень", - резюмували у міністерстві.

Нагадаємо, ще у квітні заступник міністра оборони Валерій Чуркін заявив, що Україна пропонує партнерам можливість тестування їх оборонної продукції, а також розвиток довгострокового партнерства в рамках спільних підприємств.

Також зазначимо, що не тільки Захід, а й Україна виробляє своє озброєння. Докладний розбір, чому нашій країні варто відкрити експорт зброї - читайте в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.