Австралія готується прийняти 5 тисяч переселенців із Тувалу: від чого тікають люди
Жителі Тувалу масово прагнуть отримати австралійську візу. Кількість охочих вже перевищила 5 тисяч осіб, тому уряд Австралії завершив прийом звернень на 2026 рік.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на японський телеканал NHK.
Так, через підняття рівня океану мешканці острівної держави Тувалу, розташованої в південній частині Тихого океану, масово хочуть переїхати до Австралії. Тому 5 тисяч жителів острівної держави подали заявки на отримання віз в цій країні.
Зазначимо, що можливість еміграції з’явилася після підписання у 2023 році міжурядової угоди між Австралією та Тувалу про співпрацю в сфері безпеки та міграції. Даний документ передбачає квоту на 280 осіб щороку, яких обиратимуть випадковим чином у рамках лотереї серед охочих переїхати.
Станом на 18 липня, коли завершився період подання заявок на 2025 рік, уряд Австралії отримав понад 5 тисяч звернень, а це майже половина від усього населення Тувалу (яке, за оцінками, становить близько 11 тисяч осіб).
Ті, хто буде обраний у лотереї, отримають право на проживання в Австралії зі статусом, що дає змогу легально працювати, навчатися та користуватися системою охорони здоров’я. Остаточний список нових мешканців Австралії буде сформовано до січня 2026 року.
Тувалу може зникнути з картиБільшість території Тувалу - це п’ять низькорозташованих атолів і чотири острови, що підносяться менш ніж на два метри над рівнем океану. Через зміну клімату, танення льодовиків і підвищення рівня моря, ООН прогнозує, що до 2100 року 95% території Тувалу, включаючи столицю, можуть бути затоплені.
Геополітичне значенняЦей гуманітарний крок з боку Австралії також має геополітичний підтекст. Канберра активізує співпрацю з Тувалу на тлі зростання впливу Китаю в регіоні. Крім того, Тувалу залишається однією з небагатьох держав світу, яка визнає Тайвань і підтримує з ним дипломатичні зв’язки, що робить її важливою для західних союзників.
Нагадаємо, Україна рухається до спустелювання. Особливо це помітно на півдні, де внаслідок підриву Каховської ГЕС порушено всю зрошувальну систему. Саме тому у нас з’являються нові, нетипові для регіону птахи - наприклад, рожеві фламінго.
Раніше ми ділились своїм інтерв'ю з ентомологом Сергієм Глотовим про те, які комахи зникають в Україні і до яких наслідків це призведе.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на канал РБК-Україна в Telegram.