20 гривень замість 30: у КМДА відреагували на план поетапного підвищення цін на проїзд
Проєкт КМДА про підвищення тарифів уже пройшов громадські обговорення. Що далі?
В КМДА розглядають пропозицію щодо поетапного підвищення вартості проїзду, з якою раніше звернулися представники профспілок. Однак остаточного рішення ще поки нема.
Про це у відповідь на запит РБК-Україна повідомили у Департаменті економіки та інвестицій КМДА.
Головне:
- Пропозиція профспілок: Міська влада розглядає постанову від профспілок, у якій пропонують підвищити ціни на проїзд до 20 гривень, а через пів року - до 30 гривень.
- Позиція КМДА: Влада оцінює наслідки такого кроку для міського бюджету та комунальних транспортних підприємств.
- Статус обговорення: Проєкт розпорядження про встановлення нових тарифів уже пройшов етап громадських обговорень. Зараз профільний департамент опрацьовує звернення та готує звіт.
В Департаменті економіки та інвестицій КМДА повідомили, що дійсно отримали від Профспілок пропозицію щодо поетапного підвищення тарифу на проїзд спершу до 20 грн, а через пів року до 30 грн. Однак реалізація ідеї з поетапним підвищенням цін вимагає ретельного аналізу.
Зокрема, у відомстві наголошують, що будь-які зміни тарифної політики впливають на обсяг фінансового навантаження на бюджет столиці.
Кошти необхідні для компенсації різниці між реальними витратами транспортних підприємств та доходами, які вони отримують від перевезення пасажирів.
Читайте також: Що буде з пільгами після підвищення тарифів на проїзд у Києві"Зараз вивчається можливість реалізації зазначеної пропозиції, оцінка її впливу на бюджет міста Києва та наслідки для комунальних транспортних підприємств з огляду на необхідність забезпечення сталої, безперебійної роботи громадського транспорту", - йдеться у відповіді.
Поки остаточного рішення щодо впровадження нових тарифів ще не прийнято. Київська влада продовжує аналізувати отримані пропозиції з метою забезпечення безперебійної роботи метрополітену, автобусів, тролейбусів та трамваїв.
Також у відомстві зазначили, що проект КМДА щодо підвищення тарифів уже пройшов громадські обговорення. Отримані звернення та пропозиції опрацьовуються, зараз йде підготовка відповідей на порушені питання. Також готується звіт про результати громадського обговорення.
Проєкт підвищення тарифів від КМДАНагадаємо, що 18 травня КМДА представила проєкт підвищення тарифів на міський транспорт. Він передбачає зростання вартості разового квитка до 30 грн, місячного проїзного - до 1 088 грн, безлімітного на місяць - до 4 875 грн. Якщо влада погодить прооєкт у поточному вигляді, нові ціни запрацюють вже 15 липня.
У КМДА пояснюють, що економічно обґрунтований тариф на 2026 рік має становити 64,60 грн за поїздку в метро та 44,14 грн - у наземному транспорті. Зараз квитки коштують 8 грн.
Як це вплине на ціни у маршрутках Києва і приміських напрямківУ коментарях РБК-Україна приватні перевізники запевнили, що здорожчання комунального транспорту Києва напряму не вплине на тарифи у маршрутках, а також міжміських напрямках. Разом із циим КОВА планує перевірити перевізників міжміського сполучення, які ще раніше підвищили тарифи на понад 50%.
Додамо, що одразу після оприлюднення проєкту підвищення цін на проїзд у столиці кияни створили петицію проти здорожчання тарифів. Менш як за добу вона зібрала понад 6 тисяч підписів. Міська влада розглянула звернення, але не підтримала його.